Sončna elektrarna je poznana že dolgo časa, popularna pa je postala, ko so jo začeli uvajati tudi v domove kot samostojen vir energije. Namestitev celic za sončno elektrarno se izvaja na strešnem delu objekta v katerem želite imeti svoj vir energije za napajanje naprav in storitev.
Sončna elektrarna je prava izbira za vse uporabnike saj se z svojim virom energije znebite stroškov električne energije, ker jo zdaj proizvajate sami. Samostojna sončna elektrarna je investicija, ki se po navadi povrne v roku 7 do 8-ih let, od tega časa naprej pa nimate več stroške za porabo električne energije. Prednost sončne elektrarne je tudi, da postanete neodvisni od dviga cen električne energije, hkrati pa dobite ob investiciji tudi subvencijo glede na število kilovatov vgrajene moči. Pri vgradnji sončne elektrarne za samooskrbo pa se morate vprašati in določiti letno porabo električne energije saj boste lahko na podlagi tega ugotovili kako močno elektrarno potrebujete, da boste lahko krili stroške električne energije. V primeru, da ste porabili več električne energije kot jo elektrarna lahko proizvede , morate poplačati odvečno količino porabe. V nasprotnem primeru kjer sončna elektrarna proizvede več električne energije kot jo lahko porabite pa viška ne dobite plačanega, zato je pomembno, da vgradimo tako močno elektrarno, ki se najbolj približa naši letni porabi oziroma je ta enaka.
Največji izkoristek sončne energije dobimo takrat, ko sonce sije na sončne celice pod pravim kotom. To pa lahko dosežemo le pri sistemih, ki se sami prilagajajo na lego sonca vendar pri takšnih sistemih ne dobimo subvencije. Postavitev in lokacija sončnih celic pa je zelo pomemben faktor za uspešno in učinkovito obsevanje ter posledično pridobivanje električne energije. Po vgradnji vaše sončne elektrarne pa se pojavijo tudi možnosti daljinskega nadzora in vzdrževanje, ki vam bo omogočilo optimalno delovanje in količino električne energije, ki jo bo proizvedla vaša sončna elektrarna