Rezkalni stroj za les je v mizarstvu namenjen rezanju različnih lesenih profilov za izdolbljevanje lukenj ali izdelavo okrasnih utorov na robovih, je običajna uporaba rezkalnikov za les. Kakovostne dobite tukaj https://www.lesmak.si/si/3-cnc-nesting-stroji. S temi orodji, ki omogočajo spajanje različnih vrst obdelovancev, je mogoče izvesti več končnih obdelav s trdim in mehkim lesom. Rezkalni stroj za les je lahko manjši, srednji ali velik, dela lahko več funkcij in je lahko povsem avtomatiziran. Odvisno je od vas, kaj potrebujete in kakšno proizvodnjo imate.
Tipi rezkalnikov za les so razdeljeni na tri vrste: površinski, ki vključuje potopno in fiksno podnožje, robni in namizni rezkalnik. Vsak od njih se bo razlikoval glede na namen, ki ga bo imel in vrsto lesa, s katerega bo obdeloval. Rezkalni stroj za les dela na ta način, da glede na te dejavnike uravnava moč, hitrost, težo, premer puše ali globino reza. Površinski rezkalni stroj za les je v primerjavi z ostalima dvema modeloma precej močan in težak, čeprav ne tako težak kot namizni rezkalni stroj za les. Poleg tega obstajajo s kablom ali baterijo in je njihova cena srednje visoka. Njegova zgradba je zasnovana tako, da ga lahko vedno uporabljate z obema rokama, kar prispeva k natančnejšemu rokovanju, med različnimi funkcijami, ki jih opravlja, pa izstopa: glajenje ali zaokroževanje robov ter izdelava utorov ali vdolbin.
Čeprav so robni rezkalniki prav tako vsestranski, kot površinski rezkalniki, se najpogosteje uporabljajo za robne plošče in lesene letve. Prav tako so nekoliko manj zmogljivi od prejšnjih, a so veliko lažji in zato udobnejši za rokovanje. Do te mere, da jih je včasih mogoče uporabljati z eno roko. V tem primeru obstajajo tudi baterijski ali na kabel, njihova cena pa je nekje med ploskovnimi in namiznimi rezkalniki. Namiznimi rezkalniki so najtežji in z največjo močjo od vseh. Na voljo so v kablu in imajo veliko višjo ceno kot druga dva. Njegova uporaba je običajno potrebna, ko je treba na enak način rezkati številne dele. In tako kot pri površinskih rezkalnih strojih, obstajata tudi dve vrsti: ročno in numerično krmiljenje ali CNC. Njihova glavna razlika je v tem, da so CNC stroji avtomatizirani.